V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР НА КУБОК ПОСЛА ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ

15-16 жовтня у Києві пройшов 5 Турнір з кендо на кубок Посла Японії в Україні. Цього разу, турнір пройшов під гаслом «Поєднані вдячністю – з подякою в серці».

Напередодні турніру, традиційно, було проведено семінар з кендо та атестацію до 1-го кю. І для багатьох учасників як атестація, так і сам турнір, стали першою можливістю реально випробувати свої сили, продемонструвати і отримати об’єктивну оцінку свого рівня.

Так, для наших партнерів з Одеської обласної федерації КЕНДО та БУДО, це стало першою атестацією, до якої вони серйозно та відповідально готувалися довгий час у тісній співпраці з Київською федерацією кендо. Можна впевнено сказати, що цей перший рубіж на шляху кендо, ними був з честю подоланим.

Минуло відносно небагато часу від трагічних подій в Японії, які змусили мільйони людей співпереживати за життя та долі жителів Країни Вранішнього Сонця.

Ще задовго до Турніру, в пам’ять про ці трагічні події, організаторами було прийнято рішення провести турнір в скромному і стриманому форматі.

На церемонії відкриття Турніру, пан Ога Косуке , культурний аташе Посольства Японії в Україні, насамперед, висловив подяку громадянам України за надану допомогу та підтримку Японії після трагедії, i так само подякував учасникам і глядачам за інтерес проявлений до одного з популярних бойових мистецтв Японії.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Турнір традиційно проходив у індивідуальному та командному заліку першості. Більше тридцяти кендоїстів випробували свої сили в поєдинках за Кубок Посла Японії в Українi в індивідуальному заліку і чотири команди змагалися за володіння командним кубком.

Цього разу всі поєдинки відрізнялися особливою напругою, викликаним волею до перемоги кожного учасника. У майстерності і натиску не поступалися один одному як старші учні, так і молодші та менш досвідчені. І як результат, фінальні бої не розчарували ні глядачів, ні учасників турніру.

У напруженій боротьбі фінального поєдинку Денис Федчук (1-й дан) захистив свій титул і ще на рік залишився володарем Кубка Посла Японії в Україні. Друге місце здобув Костянтин Соляник (3-й кю), а третє –  Роман Фалєєв (2-й дан).

У командній першості місця розподілилися наступним чином:

1-е місце. Команда Федерації кендо, іайдо та дзьодо України

Метель Михайло
Чуйков Іван
Соляник Костянтин
Федчук Денис
Фалєєв Роман

2-е місце. Команда Київської федерації кендо (склад А)

Поляков Олександр
Странцевилко Дмитро
Собур Сергій
Єна Олексій
Мусевич Володимир

3-е місце. Команда “Захід-Південь”

Букатар Олександр
Общінін Василь
Камзалаков Олег
Коханський Ігор
Гавриляк Емеріх

Нагороди переможцям Турніру вручав Посол Японії в Україні пан Саката Тоічі. Незважаючи на те, що пан Посол приступив до своїх обов’язків в Україні всього 6 днів тому, він знайшов можливість відвідати Турнір і нагородити його переможців.

У своїй промові, завершуючи Турнір, пан Посол, висловив щирі слова захоплення тим духом кендо, який продемонстрували учасники. Пан Посол був приємно здивований розвиненим рівнем кендо в Україні, що, за його словами, змусило ще більш поважливо ставиться до бойових мистецтв Японії, що розвиваються стараннями багатьох ентузіастів далеко за межами Країни Вранішнього Сонця.

Федерація кендо, іайдо та дзьодо України висловлює щиру подяку керівництву спеціалізованої школи № 47 за співпрацю та допомогу в організації Турніру.