Міжнародний семінар кендо в Білорусі

Міжнародний триденний семінар з кендо, що пройшов з 5-го по 7-е серпня в столиці Білорусі місті Мінську, можна впевнено віднести до числа цікавих відкритих кендо заходів, що відбулися на території країн СНД в цьому році.

Цікавий він був перш за все тим, що, незважаючи на відносно молодий вік білоруського кендо, організатори семінару змогли зібрати разом представників клубів кендо Білорусі, Росії та Україні.

І хоча на семінарі не був багаточисельним, його особливою цінністю стала дружня атмосфера, що спочатку встановилася стараннями як організаторів, представників мінського клубу кендо, так і особистою участю і майстерністю ведучих семінару.

Семінар, проходив під керівництвом гостей з Австрійської Асоціації Кендо (Аustrian Kendo Association).
Ведучими були:
Харальд Хофер, 4 дан кендо, Президент АКА
Гернот Альмесбергер, 3 дан кендо, Генеральний Секретар АКА

З самого початку ведучі поставили за мету продемонструвати основні підходи до тренувального процесу, які практикуються в додзьо Австрії. Було цікаво дізнатися, що під час розминки австрійські кендока не намагаються тягнути м’язи – замість цього вони тільки розігрівають їх перед початком тренування. Аргументи на користь цього в тому, що розтягнуті м’язи не додають швидкості на відміну від просто розігрітих. Були продемонстровані вправи, які виконувалися в дуже плавному ритмі, основний зміст яких полягав у тому, щоб «підготувати» до майбутнього тренування хребет, стопи і колінні суглоби. Також був продемонстрований комплекс вправ, спрямованих на розвиток координації руху, і як наслідок, активізації роботи лівої та правої півкуль мозку. Ведучі поділилися інформацією, що цей комплекс був розроблений згідно рекомендацій медиків Австрійської армії.

Більша частина часу семінару була віддана на відпрацювання базової техніки (кiхон). При цьому програма була побудована трохи несподівано. Так, протягом семінару вся техніка відпрацьовувалася принципом, суть якого полягала в тому, щоб все навантаження тренувального процесу йшло хвилею. На початку, особливу увагу було відведено тому, що базові вправи слід робити спокійно, повільним темпом без зайвого напруження м’язів до і після удару, постійно стежити за траєкторією та положенням «ріжучої» сторони сіная (хасуджі), правильною напругою під час удару (теноучі), диханням. Поступово швидкість виконання збільшувалася, техніка ускладнювалася, але фіналом комплексу завжди було плавне і спокійне виконання базових елементів.

Окрему увагу було приділено кіаю. Був зроблений акцент на те, що кіай в кендо – це не просто крик, що виривається з горла. Кіай йде з середини, від живота і є одним з важливих і необхідних елементів атаки і тиску в поєдинку, умінням яким необхідно оволодіти кожному кендоісту. Потрібно розуміти кіай, вміти тримати кіай, вміти боротися кіаем.

Протягом дня зал здригався від кіая і дзвону ciнаїв, часто напруга сягала найвищої точки, але все незмінно закінчувалося виконанням кiхон в спокійному, чіткому ритмі.

Семінар вийшов дуже насиченим: відпрацювання бази, увага до деталей, виконання ката, джігейко, і, звичайно ж, очікувана багатьма учасниками атестація до рівня 1-го кю.

Федерація кендо, іайдо та дзьодо України, висловлює щиру подяку організаторам і ведучим семінару, вітає всіх, хто успішно атестувався і сподівається, що чергова можливість зустрітися з нашими друзями з’явиться дуже скоро.Щоб ще раз, спільно присвятити час одній об’єднуючій нас цілі- Кендо!

Минський клуб кэндо / Мінський клуб кeндо