RSS Feed
Facebook Fan Page
Twitter

Іайдо

Іайдо ( 居合道, iaido) – це споріднений кендо стиль бойового мистецтва. Він з’явився в Японії в XV-XVI сторіччі, як спосіб захисту від несподіваних атак та атак з засідок (іай-дзюцу). Перший ієрогліф є в основі дієслова 居る, який означає «жити». Інший – в основі 合う, що означає «бути правильним».

Іайдо – мистецтво миттєвої атаки (контратаки) з використанням японського меча, миттєвого удару мечем з ножен, швидкої нейтралізації супротивника, струшування крові з меча та вкладення його до ножен.

Втративши своє прикладне значення іайдо є ефективним методом активної медитації та способом виховання самоповаги через повагу до меча та традицій кендо.

Іайдо сьогодні – це в першу чергу

шлях до самовдосконалення через вивчення свого тіла та свідомості, де меч – надійний помічник та вчитель на цьому шляху.

Іайдо практикується без партнера.

Спочатку з бокуто, а потім с металевим незагостреним мечем – іай-то. Основна методика тренування полягає у відпрацюванні різноманітних комплексів ката, які побудовані на основі бойових ситуацій з повсякденого життя середньовічних самураїв. Так, наприклад, у Всеяпонській федерації кендо встановлена система ката Сейтей Іайдо.

У Федерації кендо, іайдо і дзьодо України Технічний комітет з іайдо та дзьодо очолює Такаші КУРОКІ сенсей (5 дан Нісіо-рю іайдо).