Землетрус в Японії (оновлюється)

Сьогодні, 11 березня 2011р. о 5:46 за Гринвічем у Японії стався потужний землетрус, який спричинив цунамі і багато шкоди.

Землетрус силою майже у 9 балів стався за 400 кілометрів від Токіо на північному сході країни, і виглядає, що це найпотужніший удар стихії від початку записів у Японії (за останні 140 років).

Потужні хвилі вдарили на узбережжя префектур Міягі та Фукусіма, де постраждали десятки населених пунктів. Агенція Kyodo news повідомила, що 10-метрова хвиля вразила порт Сендай у префектурі Міяга.
Японська поліція повідомляє про 200-300 загиблих, більшість з яких потонуло.

Вантажні контейнери в порту Сендай після цунамі


Попередження про цунамі поширилося на такі країни як Філіппіни, Індонезія, Тайвань, Гаваї та далекосхідне узбережжя Росії.

Бі-бі-сі повідомляє про низку поранень громадян і пожежі, які виникли в країні внаслідок руйнувань . Землетрус призвів до низки пожеж у країні.

Загорівся нафтовий термінал у місті Ічігара поблизу Токіо.

Через повідомлення про збій в роботі охолоджувальної системи атомної енергостанції тисячі людей було евакуйовано з території поблизу АЕС в місті Фукусіма. Система охолоджування не запрацювала на одному з реакторів після того, як реактори було автоматично вимкнено через підземні поштовхи.
Прем’єр-міністр Наото Кан повідомив, що витоку радіації на станції чи будь-якому іншому реакторі не було, проте оголосив надзвичайну ситуацію у зв’язку з проблемами, що виникли.

20 людей постраждали у Токіо, коли на голови студентів впав дах. Мешканці Токіо збираються парках та на відкритих ділянках простору подалі від будинків.

Транспортне сполучення не працює, дістатися до місця призначення можна лише на таксі та на велосипедах.
Багато людей залишилося ночувати в офісах.

UPD: 18:30 11.03.2011
Як повідомляє USGS о 14:44 (за Гринвічем) коло східного узбережжя Хонсю на глибині 25.1 км стався ще один поштовх, який прирівнюється 5.1 балам, а вже о 16:11 на глибині 9.2 км поштовх силою 5.5 балів за шкалою Ріхтера.

UPD: 19:20 11.03.2011
Як нам стало відомо від наших сенсеїв, найбільших руйнацій зазнали північні райони Японії.
З повідомлень отриманих від сенсеїв нам також відомо, що у регіоні Кансай, в Кобе, а також Кіото, Нагасакі, Кагосімі ситуація безпечна.

UPD: 21:30 11.03.2011
Компанія Tokyo Electric Power попередила японський уряд про надзвичайну ситуацію на атомній електростанції,  постраждалої від землетрусу в префектурі Фукусіма.
Компанія повідомила, що показники тиску в реакторах зросла, що може призвести до аварії.
Компанія розглядає можливість випуску повітря з контейнерів реактору, яке містить радіоактивні матеріали.
Tokyo Electric зазначає, що кількість випущеного з контейнерів повітря буде невеликою.
Раніше, Уряд Японії рекомендував людям, що живуть в 3-кілометровому радіусі від атомної станції Фукусіма евакуюватися.

UPD: 22:05 11.03.2011
Потужний землетрус стався в префектурі Нагано

За повідомленням Агенції Kyodo news потужний землетрус стався в суботу о 3:59 год (за місцевим часом) на північному заході від Токіо в префектурі Нагано. За попередніми даними Японської метеорологічної агенції сила землетрусу сягнула 6 балів за японською сейсмічною шкалою інтенсивності (максимальний показник за цією шкалою – 7 балів).
В поліції Нагано заявили, що вони не отримали негайних повідомлень про серйозні ушкодження.

UPD: 12:30 12.03.2011
За інформацією NHK World на АЕС Fukushima Number One стався вибух.
Вибух відбувся поблизу реактора №1. Після вибуху в повітря підінявся білий дим.
Оператор АЕС компанія Tokyo Electric Power повідомила, що 4 людини отримали поранення.
Зруйнована зовнішня стіна будівлі реактора.
Рівень радіації на території АЕС перевищував допустимі норми в понад 1 000 разів, радіаційний фон поблизу станції перевищує норму у 8 разів.

UPD: 15:20 12.03.2011
Зону евакуації навколо АЕС розширено до 20 км, повідомляє NHK World.

Влада префектури Фукусіма прийняла рішення про розширення радісу зони евакуації навколо АЕС Fukushima Number One (Fukushima Daiichi) з 10 до 20 кілометрів.
Наразі влада префектури наразі визначає населені пункти, які підлягають евакуації за цим рішенням.
Евакуація 20 кілометрової зони навколо Fukushima Number One (Fukushima Daiichi) узгоджується з попереднім рішенням про евакуацію населення у радіусі 10 км навколо атомної станції Fukushima #2.

UPD: 16:40 12.03.2011
Знесені цунамі
10 тисяч людей зникло безвісти в знищеному місті Мінамі-Санріку (Minamisanriku), яке взяло на себе головний удар вбивчої хвилі цунамі, спричиненої землетрусом.

Уряд офіційно оголосив, що близько 9500 осіб числяться зниклими безвісти в портовому місті Мінамі-Санріку (Minamisanriku). Це фактично половина населення цього міста.

UPD: 01:30 13.03.2011
Японія в суботу поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про те, що в результаті вибуху на АЕС Fukushima Number One (Fukushima Daiichi) радіаційний фон в районі аварії перевищив допустиму норму.
Аварії була присвоєна четверта ступінь тяжкості за діючою наразі семибальною шкалою.
Згідно з визначенням МАГАТЕ, це – аварії, які «мають локальні наслідки», такі як невелике перевищення рівня радіаційного фону.
МАГАТЕ повідомляє, що влада Японії поширює серед населення постраждалих районів йодовмісні препарати, які сприяють виведенню з організму радіації.

UPD: 12:39 13.03.2011
Японська метеорологічна агенція повідомляє, що магнітуда потужного землетрусу, який вразив минулої п’ятниці тихоокеанське узбережжя на північному сході Японії, склала 9,0 балів, а не 8,8, як про це повідомлялося раніше.
Таку поправку було внесено вранці в неділю після проведення аналізу сейсмічних хвиль та інших даних. Ця магнітуда еквівалентна магнітуді потужного землетрусу, який стався біля берегів індонезійського острова Суматра в 2004 році, який також викликав потужні хвилі цунамі в Індійському океані.

UPD: 13:00 13.03.2011
Існує загроза для ще одного реактора на Fukushima Daiichi.
За повідомленням Генерального секретаря Уряду Японії Юкіо Едано рівень води для охолодження третього реактора і можливо частина паливних стрижнів вийшла з води, що матиме наслідком їх плавлення.
Схожа ситуація була зафіксована в суботу на першому реакторі.
Незважаючи на всі вжиті заходи, біля третього реактора було зафіксовано незначну кількість радіоактивних матеріалів. Приблизно таку ж, як і в суботу біля першого реактора.
Оператор АЕС компанія Tokyo Denryoku повідомила, що такий рівень радіації є наслідком викиду повітря, що містить радіоактивні речовини.

UPD: 22:32 13.03.2011
Японська влада оголосила надзвичайний стан ще на одній атомній електростанції.
Про це оголосили представники Міжнародного агентства з атомної енергії МАГАТЕ, повідомляє ВВС.
Крім АЕС Фукусіма, під загрозою АЕС Онагава, яка знаходиться ближче до епіцентру руйнівного землетрусу, що стався п’ятницю на північному сході Японії.
Як передає МАГАТЕ, на цій АЕС підвищений рівень радіації.

UPD: 22:40 13.03.2011
Згідно з підтвердженими даними, більше ніж 1 300 осіб загинуло в результаті потужного землетрусу, який стався у п’ятницю в східній частині Японії. Крім того, більше 10 000 осіб вважаються зниклими безвісти. Загальна кількість евакуйованих складає близько 310 000 осіб в шести префектурах на північному сході Японії.

UPD: 08:50 14.03.2011
У понеділок, 14.03.2011 року приблизно об 11:00 год за місцевим часом стався вибух на третьому реакторі АЕС Fukushima Daiichi, повідомляє NHK World.

UPD: 12:10 14.03.2011
Японське Агентство з ядерної та промислової безпеки повідомило, що на реакторі, постраждалої від землетрусу АЕС префектурі Фукусіма, втрачено  всі можливості охолодження.
Компанія,  яка обслуговує АЕС, з п’ятниці намагається знизити температуру в реакторі, але не дивлячись на всі спроби позитивного результату не досягнуто.
Із зниженням рівня води в реакторі зростає небезпека вибуху водню.
Наразі триває підготовка до заповнення контейнерів реактору морською водою.

UPD: 18:40 14.03.2011

Сейсмічна активність на південному заході Японії активізувала вулкан Сінмое.
Вулкан, після кількох тижнів затишшя, знову викидає в повітря на висоту до 4 км попіл і каміння.
На найбільшу небезпеку наражається місто Міяконодзіо, що знаходиться поблизу вулкана.

UPD: 19:10 14.03.2011

Супутниковий знімок АЕС Fukushima Daiichi після вибухів

Супутниковий знімок АЕС Fukushima Daiichi після вибухів


На АЕС Fukushima Daiichi триває закачування морської води для охолодження реактору.
Таке рішення було прийняте після того, як зниження рівня води в охолоджувальній системі дісталось критичного для паливних стрижнів рівня, що могло призвести до чергового вибуху на АЕС.
Проте загроза пошкоджень залишається високою, за словами компанії-оператора АЕС Tokyo Denryoku.

UPD: 00:40 15.03.2011
За інформацією NHK World, за станом на ранок вівторка 15.03.20111, офіційна кількість жертв стихійного лиха в Японії склала 1 898 загиблих. Ще майже 15 000 осіб вважаються зниклими безвісти.

UPD: 10:40 15.03.2011

Кількість підтверджених жертв зросла до 2 500 осіб. Зниклими безвісти вважаються 17 000 осіб.

UPD: 12:40 15.03.2011
Пожежу на реакторі № 4 ліквідовано.

Tokyo Electric Power Company (TEPCO) повідомила, що пожежу, яка виникла на 4 реакторі Фукушіма АЕС ліквідовано.
Офіційні представники компанії стверджують, що пожежа почалась у вівторок о 9:38 за місцевим часом на 4-му поверсі в районі північно-західної частини будівлі, в якій знаходиться реактор. Також повідомляється, що перед пожежею було чути вибух в результаті якого пошкоджено дах.

TEPCO підтвердила, що температура в басейні, де знаходиться відпрацьоване паливо зросла з нормованих 40 до 84 градусів.  

На урядовому брифінгу об 11:00 за місцевим часом було підтверджено факт пожежі, а також те, що вибух водню, який пролунав на 4 реакторі є схожим за своїм характером з вибухами на 1 та 3 реакторах. Всі реактори на АЕС були зупинені після землетрусу, однак відпрацьоване паливо продовжувало виробляти тепло, у той час як охолоджувальні системи електростанції були виведені з ладу.

UPD: 14:00 15.03.2011
Офіційна кількість загиблих зросла до 3 000 осіб.

Зниклими безвісти залишається близько 15 000 осіб. У вівторок, у префектурі Міягі було знайдено 2 000 осіб, які тепер перебувають у безпеці.
Крім цього, в ході пошуково-рятувальних робіт японським Силам самозахисту вдалось врятувати постраждалих, навіть після 4 діб після катастрофи.
Так, в Ісіномакі під завалами було знайдено чотиримісячну дівчинку, яка чудом врятувалась від стихії.

Також, через 4 доби поспіль в префектурі Міягі з під заваленого будинку був врятований чоловік похилого віку, а в префекутрі Івате було врятовано 70-річну жінку з під зруйнованого будинку.

Врятованих доправлено до лікарень.

UPD: 18:40 15.03.2011
Потужний землетрус стався у центральній Японії у вівторок ввечері.
Японське метеорологічне агентство повідомило про землетрус з інтенсивністю 6+ за японською сейсмічною шкалою інтенсивності (максимальний показник за цією шкалою складає 7 балів), який стався о 10:31 вечора за місцевим часом.

Епіцентр землетрусу знаходився в східній частині префектури Сідзуока на глибині близько 10 кілометрів.

UPD: 16:40 16.03.2011
Кількість офіційно підтверджених жертв землетрусу та цунамі в Японії складає 4 340 осіб. За повідомленням NHK World, зниклими безвісти вважається близько 9 000 осіб.

UPD: 22:28 16.03.2011
Майже 28 000 осіб було терміново евакуювано з їхніх домівок в інші місця у зв’язку з можливою радіаційною загрозою від пошкодженої землетрусом АЕС у префектурі Фукусіма.

Сьогодні, за межами 20 кілометрової зони на північному заході від АЕС, було виявлено підвищений радіаційний фон. За словами експертів, рівень радіації був настільки високий, що тригодинне опромінення в цьому районі еквівалентне річній нормі.

UPD: 22:30 16.03.2011
Не менше 1.6 мільйона помешкань в різних префектурах залишаються без води, через пошкодження землетрусом і цунамі комунікаційних мереж.

В райони найбільшої концентрації людей, які залишились без води, урядом направлено 309 автоцистерн з водою.

UPD: 16:48 17.03.2011
Сили самооборони Японії завершили заливати водою реактор №3 на АЕС Fukushima Daiichi, пошкодженій внаслідок потужного землетрусу.

Операція тривала протягом 30 хвилин і була завершена близько 8 години вечора (за місцевим часом) четверга 17.03.2011 року. В операції було задіяно 5 пожежних машин, які в цілому залили на АЕС 30 тонн води.

Міністерство оборони не підтвердило чи досягнула вода власне басейну з відпрацьованим паливом, але вона точно потрапила всередину будівлі, де знаходиться відпрацьоване паливо.

Конструкції водометів дозволили військовим виконувати операцію не виходячи з машин.

Військові готуються повторити операцію в п’ятницю.

Цього ж дня військові гелікоптери були задіяні для викиду води на третій реактор АЕС Fukushima Daiichi. Два гелікоптери CH-47 здійснили не менше 4 заборів води по 7,5 тон кожна для викиду на реактор, хоча багато води було втрачено в повітрі під час транспортування.

Раніше цього ж дня поліція також намагалась за допомогою водометів високого тиску заливати реактори з землі, але ця спроба не була успішною.

UPD: 19:15 17.03.2011
На сьогодні поліція Японії підтвердила загибель 5 692 осіб у результаті руйнівного землетрусу та хвиль цунамі, що стались у минулу п’ятницю.
Як і раніше вважаються зниклими безвісти ще 9 506 осіб.

Однак, наведене число зниклих безвісти відображає лише кількість випадків, зареєстрованих поліцією. Поліція вважає, що реальна кількість може досягати десятків тисяч.

У 2260 притулках продовжують залишатися понад 305 тисяч осіб.

UPD: 15:29 18.03.2011
Другий день поспіль Силами самооборони Японії здійснюються спроби охолодити ємкості з відпрацьованим ядерним паливом на постраждалій від землетрусу АЕС Fukushima Daiichi.

У другій половині дня 18.03.2011 підрозділи Сил самооборони поливали водою третій енергоблок на протязі майже 40 хвилин. Міністерство оборони повідомило, що було задіяно 6 спеціальних пожежних машин, які по черзі наближалися до енергоблоку для виконання цієї операції.

Окремо, компанія Tokyo Denryoku повідомила, що її персонал також здійснював подачу води, скориставшись пожежної машиною, запозиченою в армії США.

У загальній складності на будівлю реактора було вилито 50 тонн води. Міністерство оборони вважає, що ця вода потрапила всередину будівлі, в якій розташований реактор.

Басейн з відпрацьованим паливом на АЕС Фукусіма №1 до аварії

UPD: 01:19 24.03.2011
Поліція повідомляє, що загалом більш ніж 25 000 осіб загинуло або пропало безвісти після потужного землетрусу і хвиль цунамі, які вразили 11 березня північно-східні райони Японії.

Національне поліцейське управління Японії повідомляє, що була підтверджена загибель понад 9 480 осіб, і ще більше 14 700 осіб вважаються зниклими безвісти.

Кількість загиблих і зниклих безвісти продовжує зростати, оскільки в багатьох випадках цілі сім’ї були повністю змиті хвилями цунамі.

Довідково:
НАЙСИЛЬНІШІ ЗЕМЛЕТРУСИ В ІСТОРІЇ

1.Вальдівія, Чілі, 22 березеня 1960р. (амплітуда 9.5 балів)
2.Принц Вільям Саунд, Аляска,США, 27 березня 1964р. (амплітуда 9.2 балів)
3.Суматра, Індонезія, 26 грудня 2004р. (амплітуда 9.1 балів)
4. Камчатка, Росія, 4 листопада 1952р. (амплітуда 9.0 балів)
5. Аріка, Чілі, 13 серпня 1868р. (амплітуда 9.0 балів)

(за даними http://www.usgs.gov/)

 • Японське Метеорологічна Агенція повідомляє, що небезпека цунамі в районах землетрусу залишається високою.
  Керівник Агентства з моніторингу цунамі, Хірофумі Йокояма, заявив, що після землетрусу цунамі продовжувались в Тихоокеанських прибережних районах з інтервалом в одну годину.

 • Згідно з HNK World вже підтверджено загибель більше ніж 350 осіб, 550 вважаються такими, що зникли безвісти після потужного землетрусу, що стався в префектурі Фукусіма.
  Масштаб катастрофи все ще незрозумілий. В префектурі Міягі було ідентифіковано 25 загиблих. Поліція заявляє про знайдені тіла 200-300 осіб, яких ще не було ідентифіковано. Згідно з їх висновком люди загинули від удару цунамі. Щонайменьше 57 осіб загинуло в префектурі Івате, поліція заявляє ще про про 150, які зникли безвісті. Дані з префектури Фукусіма теж невтішні: 55 загинуло, 380 зникло безвісті. Більше 15 людей загинуло в Токіо та прилеглих районах.

 • В результате землетрясения и цунами в Японии, предположительно, погибло свыше 1000 человек

  С каждым часом поступает все больше печальной информации о количестве жертв и разрушений, вызванных в Японии мощным землетрясением и последовавшими волнами цунами. По данным на 4 часа 30 минут дня по японскому времени число погибших предположительно превысило 1000 человек.

  По сообщению полиции, в городе Сэндай в префектуре Мияги было обнаружено свыше 200 тел погибших, личность которых пока не установлена. Волна цунами углубилась с побережья на сушу на 10 километров. В префектуре подтверждена гибель 149 человек.

  В городе Кэсэннума крупный пожар охватил обширные территории, выходящие к заливу. По сообщению Управления пожарной охраны, пожар мог возникнуть вследствие возгорания нефти, разлившейся из цистерны, разрушенной волной цунами.
  В префектуре Иватэ подтверждена смерть 221 человека. По данным полиции, пропавшими без вести числятся ещё свыше 200 человек, главным образом, в прибрежных районах. Власти сообщают о том, что город Рикудзэн-Таката в префектуре Иватэ разрушен практически полностью.
  В префектуре Фукусима, по сообщениям, погибло 190 человек.
  В префектуре Аомори погибло 3 человека. Масштабы разрушений, причиненных цунами, пока не установлены.
  В городе Токио и соседних с ним префектурах подтверждена гибель, по меньшей мере, 35 человек.